Zateplení budov a doplňky

PAROC vytváří energeticky-efektivní řešení, která přispívají k udržitelnému vývoji. Naše výrobky a řešení mohou být použity téměř všude. Od izolací ve stavebnictví, akustických a HVAC/TZB izolací, průmzslových izolací až po izolace v MARINE programu.


 

Paroc FAS 4

Desky jsou určeny pro kontaktni zateplovaci systemy. K podkladu se připevňují pomoci lepiciho tmelu nebo pomoci  mechanickych kotev. Plni funkci tepelneho a akustickeho izolantu obvodovych stěn budov.

Rozměry: 1200x600


 

FAL 1

Deska o rozměrech200x1200 mm je určena pro kontaktní zateplovací systémy. K podkladu se připevňuje pomocí lepícího tmelu nebo pomocí mechanických kotev. Plní funkci tepelného a akustického izolantu obvodových stěn budov. 


 

FAS 3

Nehořlavá deska z minerální vlny velmi dobrých tepelně i akusticky izolačních vlastností. Je odolná proti vlhkosti, zachovává rozměrovou stálost bez ohledu na změny teploty. Je odolná proti chemickému a biologickému poškození.

Rozměry : 1200 x 600mm


 

Polystyren


 

Polystyren (PS) vzniká jako produkt polymerace styrenu. Do skupiny polystyrenových hmot patří standardní (krystalový, čirý) polystyren, houževnatý PS, zpěňovatelný PS (EPS), vytlačovaný pěnový PS (XPS) a kopolymery.

Veřejnosti je nejvíce znám jako pěnový tepelně izolační polymerní materiál. Takový výklad významu slova „polystyren“ je ovšem nedostatečný a neúplný. Polystyren je jedním z nejrozšířenějších tepelně zpracovatelných plastů, tzv. termoplastů. Objemem zpracování ho předstihují jen polyethylen, polypropylen a polyvinilchlorid (PVC).

.

Použití ve stavebnictví

Desky


Polystyrenová deska

Ve stavitelství se používá polystyren zejména v deskách o plošném rozměru 0,5 x 1,0 metru. Tloušťky jsou různé - dle potřeby (cca od jednoho do několika centimetrů). Osvědčil se takto například v tepelných izolacích domů (fasád) nejčastěji EPS 70 F, nebo EPS 100 F - kontaktní zateplovací systém. Číslo značí pevnost v tlaku v kPa (kilopascal) - 50, 70, 100, 150, 200 až 250.

Označení písmeny:

  • Z - základní - do podlah, kde není vyžadovaná vysoká přesnost v rozměrech desky
  • S - stabilizovaný - použití pro tepelné izolace střech, podlahy
  • F - fasádní - pro kontaktní zateplování. Zde se požaduje maximální přesnost rozměrů desek (tolerance v úhlopříčkách desky max. 2 mm)

Extrudovaný polystyren

Zpravidla desky 1250 x 600 mm, nejčastěji s polodrážkou nebo kolmou hranou, pro použití na sokl se zdrsněným povrchem pro lepší přilnutí lepidla (Styrodur). Nenasákavý, různé barevné provedení. Vyrábí se extruzí (vytlačováním) taveniny krystalového polystyrenu za současného sycení vzpěňovadlem, které po uvolnění tlaku umožní na konci vytlačovací hubice napěnění materiálu. Extrudovaný polystyren (XPS) je podobný deskám, vyrobeným ze zpěňovatelného polystyrenu (EPS). Technologie výroby desek je ale odlišná. Oba druhy výrobků mají ale základ v polystyrenu.

 

Doplňky